BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kifelé tart a kátyúból a Rába?

2005. augusztus 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A menedzsment által tavasszal felvázolt stratégia egyik eleme már teljesült a Rábánál, a győri gépgyártó cég végre pozitív EBITDA-ról adhatott számot a második negyedévben. Persze ez még nem töltheti el túl nagy elégedettséggel a társaság részvényeseit, hiszen a 40 százalékkal növekvő árbevétel mellett a nettó eredmény soron még mindig vaskos mínusz szerepel az eredménykimutatásban. A félév végén 2,67 milliárd forintra növekvő veszteség valamelyest alatta marad az elemzők által vártnak, azonban nehezen összehasonlítható a tavalyi nyereséggel. Az akkori másfél milliárdos pluszban ugyanis legalább akkora szerepe volt a hedge ügyletekhez kapcsolódó tételeknek, mint az idei mínuszban. Üzemi szinten 1,5 milliárd forint lett az első hat hónap vesztesége, ez a tavalyinak csak a fele, a bruttó fedezet viszont 4,3 milliárd forintra nőtt 2,25 milliárdról.
A társaság mindhárom üzletága jobban teljesített a korábbinál, a Futómű Kft. növekvő árbevétel mellett másfél milliárdos üzemi veszteséget, az Alkatrészgyártó Kft. 146 milliós mínuszt, a Jármű Kft. 123 millió forint operatív nyereséget ért el. Az EBITDA-t tekintve a Futómű nulla közeli szintet hozott, míg a másik két cég már érezhetően a pozitív tartományba lendült a második negyedévben.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet