BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Globus-veszteség a tervek szerint

Több mint megduplázta első negyedéves veszteségét a Globus, a menedzsment szerint azonban a cég ezzel túl van a nehezén.

2005. augusztus 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lehangoló féléves számokkal rukkolt elő tegnap a Globus Rt., amely enyhén csökkenő árbevétel mellett egymilliárd forint fölé növelte negyedévkor még csak 460 millió forintos veszteségét. A nagy mínusz okai nem különböznek az előző rosszul sikerült két negyedévben felsoroltaktól, a konzervcég tavaly beszorult a gyenge dollár miatt visszaeső eladási árak és a növekvő termelői árak közé. A csoport üzemi szinten 815 milliós veszteséget ért el, szemben a tavalyi 168 milliós ráfizetéssel, az EBITDA pedig –242 millióra romlott.
A mostani mínusszal a csoport túlszárnyalta a menedzsment által egész évre várt 690 millió forintos veszteséget. Ez a korábbi nyilatkozatok alapján várható volt, mivel a társaság vezetése már korábban jelezte, hogy a tavalyi áruk és szállítási szerződések – amelyek fedezettartalma nem elég a nyereséges működéshez – augusztusra kifutnak, s a kedvezőbb áron megkötött megállapodások – mind a termelőkkel, mind eladási oldalon – csak ezután éreztetik hatásukat. Jéhn József, a Globus alelnöke a NAPI Gazdaság kérdésére tarthatónak ítélte a korábban vázolt éves számokat, persze mindezt akkor, ha időközben nem következik be újabb jelentős dollárgyengülés. A mostani forgatókönyv alapján a veszteség növekedése szeptemberre megáll, s a negyedik negyedév már vaskos pluszt is hozhat.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet