BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hideg zuhany a befektetőkre

2005. augusztus 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hideg zuhanyként érték a Budapesti Értéktőzsde befektetőit a tegnap megjelent gyorsjelentések, a vártnál gyengébb számok masszív árcsökkenést indítottak el a parketten. A BUX már rögtön nyitás után négyszáz pontos mínuszba került, és bár a nap folyamán ehhez képest némi erősödés is bekövetkezett, a kereskedés utolsó szakaszát újra az eladók túlsúlya jellemezte. Az index végül 376 ponttal alacsonyabban zárt, mint az előző napon, ami 1,78 százalékos csökkenést jelent. Mindez meglehetősen nagy, 19 milliárd forintot meghaladó forgalommal párosult.
A nap nagy vesztese az Egis lett. A kedvezőtlen gyorsjelentés hatására a kisebbik gyógyszergyártó részvénye 1830 forinttal zuhant, ami több mint 9 százalékot jelent, a papírtól megszokottat majd’ tízszeresen meghaladó forgalom mellett.
Nagy vesztes lett a BorsodChem is, a vegyipari társaság részvényei a rossz gyorsjelentés miatt több mint 5 százalékkal estek 2,5 milliárd forintos forgalom mellett. Még rosszabbul szerepelt a Synergon, amely több mint 6,5 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot, annak ellenére, hogy a gyorsjelentése közel sem adhatott okot akkora csalódásra, mint a BorsodChemé vagy az Egisé. A Rába viszont úgy zuhant majdnem 4,7 százalékot, hogy a társaságról semmilyen új fundamentális adat nem látott napvilágot.
A két vezető részvényt, az OTP-t és a Molt sem hagyta érintetlenül a parkettet eluraló rossz hangulat. Előbbi tegnap a megszokottól eltérően átvette a vezetést forgalom szempontjából, 1,2 százalékkal csökkenő árfolyam mellett. A Mol rosszabbul szerepelt, 20 860 forintos záró árfolyama több mint 3 százalékos negatív irányú elmozdulást jelent.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet