Optimistán kezdődő napot fejezett be tegnap eséssel a Budapesti Értéktőzsde, a kereskedés elején több mint 275 pontos pluszt is elérő index végül 40 pontos mínuszban zárt, meglehetősen nagy, közel 17 milliárdos forgalom mellett. A forgalom mintegy kétharmadát a két nagy, a Mol és az OTP adta. A két részvény a megszokottól eltérően tegnap különböző irányba mozdult el. Míg az olajtársaságért – úgy tűnik – szívesen adnak a befektetők egyre magasabb árat – maximumára alig kétszáz forinttal maradt el a 22 ezres szinttől és még a 21 550 forintos záróár is több mint másfél százalékos emelkedést jelent –, addig az OTP-ért a nap végén már csak 7750 forintot adtak, ami szűk egy százalékkal alatta marad az előző napi záróárnak.
Különböző irányba mozdult a gyógyszerszektor két részvénye is. Az Egis kereskedése nem hozott különösebb elmozdulást, a záróárakat összehasonlítva kevesebb mint egyszázalékos volt az erősödés. A Richter ezzel szemben gyengült, ráadásul jóval nagyobb mértékben, több mint két százalékkal, így alig száz forint választja már el csupán a 30 ezer forintos szinttől.
Két százaléknál hajszálnyival kisebb mértékben, de gyengült az FHB is, közel 700 milliós forgalom mellett, miközben a BorsodChem ára gyakorlatilag nem változott az előző naphoz képest. Javult viszont a megítélése a Magyar Telekomnak, 920 forintos záróára azonban még mindig kevesebb mint egyszázalékos plusz. A kisebb társaságok részvényei között már több jelentősen elmozduló is akadt. A nap egyik nyertese lett például a Rába, amelyért a záráskor 750 forintot, majdnem 4,5 százalékkal többet adtak, mint az előző napon. Mindazonáltal vesztesekre mégis több példa akadt, mint a Fotex, amelynek ára több mint például 5 százalékkal csökkent.
