BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új pályázat az Energopetrolra?

2005. augusztus 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új privatizációs pályázat kiírására készül az Energopetrol ügyében a bosnyák kormány – jelentette az ebroker.hu az MTI-Eco horvát lapokból vett hírére hivatkozva. A korábbi pályázatot – amelyen a Mol Rt. és az INA által alkotott konzorcium nyerte el a kizárólagos tárgyalások jogát – állítólag érvénytelenítik. A Mol Rt. nem kommentálta az értesülést. Az ok a lapértesülések szerint az a tárgyalásokat már hosszabb ideje megakasztó vita, amelynek tétje körülbelül 15 millió euró, azaz mintegy 30 millió bosnyák márka.
A Mol–INA konzorcium eredetileg ugyanis 5,1 millió eurós vételárat, 150 millió márkányi beruházást és a cég adósságaiból 60 millió márka átvállalását ajánlotta a vállalat 67 százalékának ellenértékeként. A bosnyák kormány ezen annyit szeretne változtatni, hogy a 60 millió márka helyett 92 millió márka legyen az adósságátvállalás, viszont ugyanennyivel kevesebb beruházást vállaljon a konzorcium. Ezt Kántor Sándor, a Mol kommunikációs vezetője korábban azzal utasította el, hogy a 65 kútból álló hálózattal rendelkező cégnél égető szükség van a befektetésekre.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet