BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irányt vesztett a parkett

2005. augusztus 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több száz pontos napon belüli ingadozás után – 21 174 és 20 777 pont között liftezve – gyakorlatilag a tegnapi zárószinten, vagyis 21 001 ponton állapodott meg a Budapesti Értéktőzsde indexe. A forgalom nem érte el a 11 milliárd forintot sem, ami meglehetősen alacsonynak számít az elmúlt napokhoz képest. A vezető részvények közül a Mol és az Egis voltak azok, amelyek végül veszteséggel zárták a napot, az olajrészvény közel másfél százalékos mínuszban, 20 800 forinton fejezte be a kereskedést, igaz, napközben, ha csak néhány százalékkal is, de az előző napi zárószint felett is kötöttek rá üzletet. Az OTP részvényeiért a nap végén 7803 forintot adtak, ami egészen minimális gyarapodást jelent, igaz, napközben ez a papír is forgott magasabban. A gyógyszerszektorból a már említett Egis szerepelt rosszabbul, a kisebbik gyár részvényeinek 19 800 forintos záróára két és fél százalékos csökkenést jelent. A Richter viszont a nyertes oldalra került, 30 950 forintos záróára egy százalék alatti erősödést takar. A nagy ingadozások közepette meglepően erősen tartotta magát az FHB, amely a nap folyamán végig előző napi ára felett forgott, csupán késő délután esett ez alá a szint alá, amit azonban korrigált két, az utolsó percekre időzített üzlet az előző napi 1590 forintos zárószinten. Hasonlóan árváltozás nélkül fejezte be a kereskedést a BorsodChem is. A két és fél órára felfüggesztett Pannonplast az utolsó fél órában 2,4 százalékkal izmosodott, ez kereken 1700 forintos záróárat jelent. A technológiai részvények közül a Synergon 1,5 százalékkal, 672 forintra, a Graphisoft egy százalékkal, 1556 forintra erősödött.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet