A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium támogatást nyújt a BorsodChem Rt. (BC) mintegy 80 millió euróba kerülő, évi 100 ezer tonna kapacitású MDI-üzeméhez, valamint a Linde Gáz Rt. 55 millió eurós szén-monoxid- és hidrogénüzeméhez, amelyet Kazincbarcikán, a BC telephelyén épít föl. A GKM a beruházásokat nemcsak méretük, hanem az alkalmazott technológia és az általuk elérhető többletexport miatt ítélte támogatásra érdemesnek. A BorsodChem exportja a jelenlegi 82 százalékról 90 százalékra emelkedik az új kapacitások belépésével – nyilatkozta a Dow Jones hírügynökség szerint Kovács F. László vezérigazgató. A cég eredetileg a csehországi leányvállalatának telephelyén tervezte a beruházást, de a támogatások miatt mégis a kazincbarcikai megvalósítást választották – tette hozzá.
A BorsodChem jövő keddig dönt arról, hogy nyújt-e be ajánlatot a lengyel Zachem vegyipari cég megvételére. A cég szakértői jelenleg elemzik a lengyel gyár adatait, amelyek szerintük „nem túl fényesek”. A privatizációt végző Nafta Polska állami holding augusztus 9-éig várja azoknak a cégeknek az ajánlatát, amelyek megvették a tenderdokumentációt. A vállalat évente 60 ezer tonna TDI-t gyárt, s ezzel a lengyel igények 10-12 százalékát fedezi. A BorsodChem Kelet-Közép-Európa legnagyobb TDI-gyártója, s az egyedüli MDI-gyártó, a lengyel MDI- és TDI-fogyasztás 42-43 százalékát és a PVC-felhasználás 13 százalékát adja.
