Kisebb megugrás után lefelé indult a vezető részvények árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén, így a keddi újabb rekord után tegnap már a korrekció jegyében telt a kereskedés nagy része a BÉT-en. A BUX végül fél ponttal 21 000 felett állapodott meg, miközben a másfél százalékot meghaladó indexesés 21 milliárdos forgalom mellett következett be. A korrekcióban a gyógyszeripar látszott vezető szerepet játszani, azon belül is a Richter árfolyamát küldte inkább a mélybe az eladási hullám. A független gyártó részvényei közel 4 százalékkal lettek olcsóbbak a nap végére, a 30 695 forintos utolsó kötés 1200 forintos esést jelent. Az Egis „csak” három százalékot zuhant, és a papírok fél ötkor már csak 20 300 forintot értek.
Megtorpant a napok óta tartó olajipari hossz is, a Mol árfolyama egy százalékkal korrigált, de azért így is 21 ezer forint felett maradt a záróár. Ha már korrekció, legyen teljes körű, így a bankpapírok sem maradtak ki a „jóból”, az OTP-t 8091 forintos csúcsáról 7788 forintig küldték le az eladók, míg az FHB közel 5 százaléknyit bucskázott, és 1590 forinton landolt. A BorsodChem is lépést tartott a többi blue chippel, másfél százalékos lemorzsolódást követően 2570 forinton cserélt gazdát az utolsó kötésben.
