A két fő blue chip iránti szűnni nem akaró lelkesedés jellemzi a Budapesti Értéktőzsdét, a hétfői 21 ezres rekord után ilyen tempójú emelkedéssel akár a héten eleshet az újabb ezerpontos határ is. Tegnap újabb 350 ponttal emelkedett az index és a forgalom is kis híján elérte a 15 milliárd forintot, ami a nyári napokban jónak mondható. A legnagyobb érdeklődés a Mol részvényeit övezte, az olajtársaság papírjai a hatmilliárdos gazdát cserélt mennyiséggel most is a kereskedés vezető erejét jelentették, és emellett az előző napi áremelkedést követően ismét javítottak három százalékot. Az OTP ehhez képest megint valamivel szerényebben szerepelt, de 2,7 százalékos emelkedésére és több mint hárommilliárdos forgalmára így sem lehetett panasz.
A hétfői nap sztárpapírja, az FHB a Molhoz hasonlóan megállíthatatlannak tűnik, a bank részvényeiből közel 600 millió forintnyi cserélt gazdát 4,6 százalékos áremelkedés mellett. Zárásra elérte az 1669 forintot, ami egyben a napi maximumát is jelentette. A blue chipek közül egyedül a Magyar Telekom részvényeit nem segítette túlzottan a hosszhangulat, a 895 forintos záróár majd 1,7 százalékos visszaesést jelent, miközben a BorsodChem 1,9 százalékkal erősödött. A gyógyszerszektor semmilyen szempontból nem nyújtott kiemelkedőt: ugyan a forgalom az Egisnél is és különösen a Richternél elérte a megszokott szintet, áruk alig változott az előző naphoz képest.
Jó napja volt a technológiai szektornak is, a Graphisoft ugyan nem változott, az econet 74 forintos ára viszont 1,4, míg a Synergon 669 forintos árfolyama több mint 4,5 százalékos emelkedést jelent.
