BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leállította polisztirolüzemét a BC

2005. augusztus 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem augusztus 1-jén végleg leállította habosítható polisztirolt gyártó üzemét annak alacsony hatékonysága miatt – döntött a társaság igazgatósága. A tízezer tonna kapacitású – vagyis kicsinek számító – üzem eddig sem volt jelentős hatással a BC gazdálkodására. Az üzemet még 15 évvel ezelőtt, angol kooperációban, egy korábbi részleg átalakításával hozták létre. Polisztirolgyártást általában integrált társaságok végeznek, ám a BC vásárolt sztirolból dolgozott, így minden bizonnyal az alapanyagár emelkedése miatt nem volt már rentábilis az üzem fenntartása. A polisztirol szigetelőanyag, hasonlóan az MDI-hez, ám ez utóbbi fejlettebbnek számít, sokkal jobb szigetelőtulajdonságokkal rendelkezik. A BorsodChem gőzerővel dolgozik új, 100 ezer tonnásra tervezett MDI-üzemének elindításán, s – közleménye szerint – hosszú távon sem tervezi a sztirol-polisztirol kémiába való befektetést.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet