BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Romgaz iránt is érdeklődik a Mol

2005. augusztus 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Molt is az öt érdeklődő külföldi vállalat között említette Codrut Seres román gazdasági miniszter a várhatóan jövőre privatizálandó Romgazzal kapcsolatban az MTI több online hírforrás által is idézett híre szerint. A lehetséges versenytársak a miniszteri szavak alapján a Gaz de France, a német Ruhrgas, az orosz Lukoil, a német Wintershall (amely már egy korábbi szerződés alapján együttműködik a román állami társasággal) lennének. Az eladásra várhatóan a jövő év végére kerülhet sor és állítólag többségi részt kívánnak értékesíteni.
A Romgaz gázkitermelő cég, elsősorban román gázlelőhelyek vannak a tulajdonában, illetve gáztárolással is foglalkozik. Jelenlegi termelése megközelítőleg évi hétmilliárd köbméter. Eközben egyes korábbi hírek szerint arról is szó van, hogy a gázkitermelő társaság részvényeinek tíz százalékát pénzügyi befektetőknek adják el és bevezetik a bukaresti tőzsdére. A privatizációs tanácsadók kiválasztására várhatóan ősszel kerül sor.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet