Több mint két és félszeresére nőtt a Budapesti Értéktőzsde részvényforgalma júliusban az egy évvel ezelőttihez képest. Míg tavaly a nyári uborkaszezonban – duplikáltan – alig 258 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények a parketten, addig az idén 674 milliárd forintnyi forgalmat bonyolítottak le a brókercégek a szekcióban. A BÉT statisztikája szerint egyelőre tiszavirág-életűnek bizonyult a K&H Equities Rt. június havi első helye a részvényforgalmi ranglistán, a második félévet ismét az Erste Befektetési Rt. kezdte az élen. A második helyen a ConCorde Értékpapír Rt. végzett, a K&H a harmadik lett, a Cashline pedig a negyedik.
Kiegyensúlyozottabb volt a mezőny a korábbiakhoz képest, míg az első félév folyamán volt olyan hónap, hogy az első helyen lévő brókercég az összforgalom egynegyedét adta, most csak valamivel több mint 18,8 százalékát bonyolította le. Igaz, ez is növekedés az előző hónaphoz képest. A koncentráció minimális növekedését mutatja júniussal összehasonlítva, hogy a rangsor első öt helyén lévő brókercégek az összforgalom közel 68 százalékát adták a júniusi 65 százalékhoz képest.
A január óta vizsgált adatok alapján az Erste egyébként testhosszal vezet a többi brókercég előtt, hét hónap alatt a brókercég összesen több mint ezermilliárd forint értékben adott vett részvényeket BÉT-en, míg a második helyezett K&H Equities „mindössze” 731 milliárd forintnyi papírral tette ezt. A határidős részvénypiacon a Cashline Értékpapír őrzi vezető helyét a forgalmi adatok alapján, mint ahogy a Takarékbank is kibérelni látszik a dobogó második fokát. Az indexpiacon viszont a jelek szerint a Buda-Cash ügyfeleinek nagyobb a spekulációs kedvük, itt a második a ConCorde Értékpapír Rt. lett.
Összességében várhatóan kedvezőbb évet zárnak majd a megmaradt tőzsdetag brókercégek. Míg tavaly az első hét hónapban nem érte el a háromezer-milliárd forintot a tőzsde azonnali részvénypiacának összesített forgalma, addig az idén már átlépte az ötezer-milliárdot is.
