BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszerpapírok napja

2005. július 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Többszöri megingás ellenére újabb csúcsra érkezett tegnap a tőzsdeindex. Délelőtt bizonytalankodott, 20 500 pont alatt is tartózkodott rövid ideig a BUX, de a vevők hamar átlendítették a holtponton. Délután is volt egy kisebb megingás, de a csaknem félszázalékos erősödés után elért 20 606 pontos záróérték meggyőzőnek tűnik. A húzópapír szerepét a gyógyszerrészvények vették át, a forgalom 11,3 milliárd forintot tett ki.
A középpontban a várakozáson felüli nyereségről beszámoló Richter állt. A gyógyszerpapír csaknem két százalékot profitált a jelentésből, a nap végén 31 620 forinton kötöttek rá üzletet. A Richter jó teljesítményén felbuzdulva ugyancsak két százalékkal drágult az Egis, a kisebbik gyógyszergyártó részvényéért 20 800 forintot is megadtak. Meredeken elindult a 20 ezres szint megostromlására, de 20 forinttal lejjebb visszafordult a Mol, az olajpapír délután 19 850 forint körül forgott.
Az indexemelkedéshez az OTP is hozzájárult, az utóbbi időben két 8600 forint körüli célárral is megtámasztott bankpapír csaknem egy százalékkal, 7650 forintra erősödött. Határozottan rossz formát csak a Magyar Telekom hozott, árfolyama rövid időre a 900 forintot is áttörte, majd 903 forinton zárt.
Tovább javult a BorsodChem megítélése, stabilan 2550 forintos szinten vásárolták. A ma jelentő Démász két százalékkal drágulva, 15 500 forintra kapaszkodott. Alacsony forgalom mellett több mint négy százalékot esett a Zwack és a kárpótlási jegy kurzusa.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet