BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Villámlátogatás az álomhatár fölött

2005. július 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem mindennapi kereskedésnek lehettek tanúi tegnap a BÉT befektetői. A nap kérdése az volt, hogy átviszi-e a BUX a húszezer pontot, s a válasz nyitás után öt perccel már meg is érkezett. Az index negyedóra elteltével már a 20 100 pontot is megjárta, s háromnegyed tízkor 20 144,56 ponttal új napon belüli csúcsot állított fel. Húszezer pont felett persze sokkal ritkább a levegő, az ott töltött idő nem sokkal haladta meg a négy órát, délután már csak ennek újbóli elérésére voltak próbálkozások, végül az index 19 975 ponton zárt. A kereskedés egyenlege így is 50 pont plusz, ráadásul ezt nem túl nagy, 13 milliárdos forgalommal sikerült elérni.
A vezető részvények közül csak az OTP forgalma volt magasnak mondható, a bankpapírra egyedül 7 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. Az árfolyam nap elején 7535 forinton tetőzött, záráskor 7465 forintot adtak a részvényért, ami 0,7 százalékos erősödés. A Mol legjobb pillanatában 18 990 forintig merészkedett, végül egyszázalékos drágulással 18 800-on fejezte be a napot. Nem volt ilyen jó a többi blue chip egyenlege: az MTelekom 916 forintos tetőzés után 900-ig esett, a Richter pedig, amely kezdetben újra feltámadni látszott, 700 forintos napon belüli esés után 30 910 forinton, szolid mínuszban zárt. A BorsodChem 2470 forintos csúcsról jött le 2408 forintra.
A kisebbek közül a továbbra is nagy forgalom mellett hevesen ingadozó econet volt érdekes, valamint a 20 százalékkal rallyzó Gardénia. A Synergon tovább süllyedt, zárásban már „csak” 611 forintot adtak érte.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet