Bár a nap elején nekirugaszkodott, mégsem érte el pénteken a 20 ezer pontos álomhatárt a BUX a pénteki kereskedésben. A lendületes kezdést követően 19 955 ponton érte el maximumát az irányadó mutató, itt azonban elfogyott a szufla, s délután a nagy papírok többségét már adták a befektetők. Az eladási hullám egyik áldozata a Richter lett, 31 900 forintos napi maximumról 31 200 forintig pofozták vissza árfolyamát az eladók. Érdekes, hogy eközben az Egis erősödni tudott, a kisebbik gyógyszergyár részvényei új csúcson, 20 685 forinton búcsúztak a héttől. Nem tett jót a Molnak az olajáresés, a régió többi olajpapírjához hasonlóan délután – miután egy ideig szemezett a 19 000 forinttal – folyamatosan csúszott vissza kurzusa, a nap végén másfél százalékos mínuszban, 18 600 forinton állapodott meg. A szép nevű Magyar Telekom sem járt jobban, itt a 900 forinttól rettentek meg a vásárlók, 897 forintról 883 forintig esett vissza a kurzus.
Nem legyintette meg az eladási hullám szele viszont az OTP-t, a bankpapír 7340 forintig erősödött. A nap végén mohó vásárló jelent meg a Fotex piacán, láthatóan árkorlát nélkül kívánt minél többet begyűjteni a papírból, ezzel közel 10 százalékkal, 378 forintig hajtotta fel az árfolyamot. Viszonylag nagy forgalom mellett drágult egy százalékot az Émász, s kerek 10 ezer forinton zárt, az Elmű és a Démász viszont stagnált.
