BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pénzügyminiszter kitart a Slovnaft-büntetés mellett

2005. július 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák pénzügyminisztérium megerősítette a februárban a Slovnaftra kirótt pénzbüntetést, igaz, 11 millió koronával 1,341 milliárd koronára (100 forint 15,50 korona) csökkentette az összeget – közölte pénteken Mikulás Gera, a szlovák pénzügyi tárca szóvivője. A büntetés mértékét azért faragták le, mert figyelembe vették a kutatásra, a fejlesztésre és marketingtevékenységre fordított kiadásokat. A Slovnaft a korábbiakhoz hasonlóan vitatja a minisztérium elsőfokú döntésének megállapításait, és fellebbez majd a döntés ellen.
A társaság bízik abban, hogy gazdasági és jogi érveivel sikerül meggyőznie az illetékeseket arról, árképzése összhangban van a hatályos jogszabályokkal és az Európai Unió versenyszabályaival – közölte a cég. Újságírói kérdésre válaszolva a Slovnaft azt is megemlíti, hogy a Slovnaft a szektorba tartozó vállalatokkal összehasonlítva egy a McKinsey által készített tanulmány szerint kisebb nyereséget könyvel el, mint a vele egybevethető más olajtársaságok. Tőkemegtérülési mutatója a tavalyi első kilenc hónapban (a pénzügyminisztérium által vizsgált időszak) ugyanis csupán 7,8 százalék volt, míg az olajszektor ide vágó mutatója 13,4 százalék.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet