A londoni terrortámadás másnapján a jelek szerint már kiheverte a piac az előző napi ijedséget, a nap elején folytatódott a csütörtök délben megindult lendületes emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén. Sokáig úgy tűnt, újabb csúcsot dönthet zárásra a BUX, azonban ekkor fordult a hangulat, s a kereskedés vége már a korrekció jegyében telt. Az index 19 447 ponton zárt, ez mintegy 60 pontos emelkedés csütörtökhöz képest. A forgalom ugyanakkor mindössze 14 milliárd forintra rúgott (előző nap ennek több mint duplája volt), ebből 7,6 milliárdnyit tettek ki a Molra született kötések. A Mol egyébként kivételként erőt mutatott, a nap folyamán 18 600 forinton is születtek rá kötések, zárásban pedig 18 495 forintot ért. Az olajpapír másfél százalékos erősödésével nem tudott lépést tartani a többi blue chip, az OTP reggel 7250 forintról fordult vissza, hogy a hetet 7130 forinton búcsúztassa, ami nagyjából a csütörtöki záróárnak felel meg, s a Richtertől is csak stagnálásra futotta. Péntek délután egyébként leginkább a Magyar Telekomot büntették a befektetők, a távközlési papírt 855 forintig döntötték le a kereskedés végére. Az előző napi esésből ledolgozva emelkedett egy kicsit a Fotex jegyzése, s több mint 2 százalékkal drágult a Synergon.
