Az erőteljes emelkedéssel kezdődő hét második napján már a korrekció jellemezte a kereskedést, a késő délelőtti erősödés ellenére végül 123 ponttal az előző napi értéke alatt zárt a BUX. A forgalomra tegnap sem lehetett panasz, a gazdát cserélt részvények értéke meghaladta a 24,3 milliárd forintot.
A legnagyobb mennyiségben ezúttal is a két leglikvidebb vezető részvény, a Mol és az OTP forgott. A 11 milliárd forintnál is nagyobb forgalmú olajrészvény fél százalékkal az előző napi záróára fölött fejezte be a kereskedést, de napközben 17 880 forintot is megadtak érte, ami új csúcsot jelent.
Az OTP befektetői már kevésbé örülhettek, a bankpapírok árfolyama közel másfél százalékkal csökkent. Hajszállal kisebb mértékben esett vissza a Richter, illetve az Egis, amely annak ellenére csökkent, hogy napközben a Molhoz hasonlóan új csúcsot tudott dönteni 19 900 forintos árfolyammal. Jó napja volt viszont a BorsodChemnek, a vegyipari társaság részvénye a Molhoz hasonlóan valamelyest erősíteni tudott az egyébként általános csökkenés ellenére.
Javult a Démász megítélése is, a kisebb cégek közül pedig a Pannonplast tudott kiemelkedni 3 százalékot meghaladó drágulással. Gyakorlatilag általános volt a csökkenés a technológiai szektorban, egyedül az econet tartotta magát változatlan záróárral, miközben közel 9 százalékkal esett a Freesoft, több mint 2 százalékkal a Synergon és egy százalék alatti mértékben a Graphisoft.
