Az E.On Édász tegnapi bejelentése szerint még folynak azok a peres eljárások, amelyeket a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) indított a tavalyi nyilvános vételi ajánlatokkal, s az azt követő kiszorítással kapcsolatban. Az Édász bejelentése szerint a TEBÉSZ által indított két perben ítéletet hozott a Győri Ítélőtábla. Az egyik ügyben végzéssel kimondta, hogy helyesen döntött a Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság, amikor idézés kibocsátása nélkül elutasította a TEBÉSZ keresetét egy igazgatósági határozat felülvizsgálata tárgyában. Ez a kereset azon igazgatósági döntés ellen irányult, amely érvénytelenítette a nyilvános ajánlat lezárása után az E.On Hungária Rt. részére fel nem ajánlott papírokat. A másik eljárásban viszont az ítélőtábla az eljárás folytatására kötelezte az elsőfokú bíróságot. Ez a kereset azon választott bírósági döntés ellen irányult, amelyben az E.On Hungária és az E.On Édász volt a két peres fél a kiszorítással kapcsolatban.
Dióslaki Gábor, a TEBÉSZ elnöke a NAPI Gazdaságnak elmondta, összesen kilenc peres eljárást indított a szövetség az E.On Hungária tavalyi akciójával kapcsolatban. Mindhárom tőzsdei cég esetében, az E.On Édásznál, E.On Dédásznál és az E.On Titásznál is megtámadta a kiszorítást különböző fórumokon. A kilenc ügy jelenleg különböző fázisban tart, van, ahol még csak a kereshetőségi jog megállapításánál tart az eljárás, s van olyan ügy is, amely már alkotmánybírósági döntésre vár.
