Hamarosan eladhatják az OTP-nek a Nádor utca 15. szám alatt található épületét – mondta el a NAPI Gazdaságnak Emődi Annamária, a bank kommunikációs vezetője. Az épület – amely nem azonos a Nádor utca 16. szám alatt található OTP-székházzal, ahogy azt június 30-ai cikkünkben tévesen írtuk – a bank szerteágazó ingatlanbirodalmának átszervezése keretében nemrégiben került a hasonnevű Nádor 15 Kft. tulajdonába, kiválással. A kiválást az OTP 100 százalékos tulajdonában álló Inga Kft. határozta el, amit június 28-án be is jelentett a Magyar Tőkepiacban.
A kivált cég törzstőkéje és saját tőkéje is megegyezik a tavaly december 31-i mérlegben az ingatlanra megállapított 443,585 millió forintos eszközértékkel. Az Inga Kft. alaptőkéje egyébként a változás cégbírósági bejegyzése után 4,1928 milliárd forint lesz.
A mostani ingatlaneladás vélhetően csupán egy lesz a sok közül a bank életében, ráadásul nem várható kiugró nyereség sem tőle, hiszen a 400 millió feletti eszközérték nagyjából a valós értéket tükrözi. A nagy esemény a székház eladása és az elköltözés lenne, erről azonban most nincsen szó.
