BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júniusban élre tört a K&H Equities

2005. július 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két és félszeresére nőtt a BÉT forgalma júniusban az egy évvel korábbihoz képest. A duplikáltan számítva 758 milliárd forintos részvényforgalom az idei harmadik legmagasabb érték. A hónap újdonsága, hogy változás történt a brókerrangsor élén: a K&H Equities átvette az első helyet az Erstétől. A K&H még csak nem is a célfotónak köszönhette elsőbbségét, forgalma jó tízmilliárddal meghaladta az Erstéét.
Míg azonban az Erste múlt májusi 150 milliárd feletti forgalma a teljes forgalom negyedét képviselte, a júniusi első helyezett 126 milliárdja csak 16,7 százalékot jelentett.
Az élen tehát tovább csökkent a koncentráció, az első öt helyezett a teljes forgalom 65,3 százalékát adta az előző hónapok 71, illetve 70 százalékával szemben. A Cashline feljött a harmadik helyre, a HVB ismét a negyedik, míg a Concorde visszacsúszott az ötödikre. A ING csak a kilencedik lett, a nyolcadik helyen az ÁÉB végzett, közel negyvenmilliárdos részvényforgalommal.
A határidős részvénypiacon árfolyamértéken a Cashline kötötte a legtöbbet, a második helyen a Takarék végzett, majd a Buda-Cash következett. Egyedi részvényekre kereken 14 240 üzletet kötöttek, míg BUX-ra 22 872-t, ez árfolyamértéken 247 milliárd, illetve 122 milliárd forintot jelentett, több mint húsz százalékkal magasabbat a májusinál. A határidős BUX-ban szokás szerint a Buda-Cash volt a legaktívabb, forgalma nagyobb volt, mint az őt követő Erste és Concorde forgalma együttvéve.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet