Két és félszeresére nőtt a BÉT forgalma júniusban az egy évvel korábbihoz képest. A duplikáltan számítva 758 milliárd forintos részvényforgalom az idei harmadik legmagasabb érték. A hónap újdonsága, hogy változás történt a brókerrangsor élén: a K&H Equities átvette az első helyet az Erstétől. A K&H még csak nem is a célfotónak köszönhette elsőbbségét, forgalma jó tízmilliárddal meghaladta az Erstéét.
Míg azonban az Erste múlt májusi 150 milliárd feletti forgalma a teljes forgalom negyedét képviselte, a júniusi első helyezett 126 milliárdja csak 16,7 százalékot jelentett.
Az élen tehát tovább csökkent a koncentráció, az első öt helyezett a teljes forgalom 65,3 százalékát adta az előző hónapok 71, illetve 70 százalékával szemben. A Cashline feljött a harmadik helyre, a HVB ismét a negyedik, míg a Concorde visszacsúszott az ötödikre. A ING csak a kilencedik lett, a nyolcadik helyen az ÁÉB végzett, közel negyvenmilliárdos részvényforgalommal.
A határidős részvénypiacon árfolyamértéken a Cashline kötötte a legtöbbet, a második helyen a Takarék végzett, majd a Buda-Cash következett. Egyedi részvényekre kereken 14 240 üzletet kötöttek, míg BUX-ra 22 872-t, ez árfolyamértéken 247 milliárd, illetve 122 milliárd forintot jelentett, több mint húsz százalékkal magasabbat a májusinál. A határidős BUX-ban szokás szerint a Buda-Cash volt a legaktívabb, forgalma nagyobb volt, mint az őt követő Erste és Concorde forgalma együttvéve.
