BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptemberben jön a Zwack-osztalék

2005. június 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elfogadták a részvényesek az igazgatóság 80 forintos osztalékjavaslatát a Zwack Rt. tegnap tartott közgyűlésén, így a papírok után már szeptember 7-étől újra pénzhez jutnak. Újra, mert még egy hónap sem telt el azóta (június 8-a óta), hogy az előző, teljes üzleti év után járó 800 forintot felvehették. A társaság ugyanis üzleti évet váltott és a mostani csupán egy három hónapos tört év utáni rendes közgyűlés volt. Így az idén a Zwack – egyedüli tőzsdei cégként – egy naptári évben kétszer tartott rendes éves közgyűlést.
Ez az oka annak, hogy a tegnap tartott közgyűlésen a korábbi osztalék alig tizedének kifizetéséről határoztak, ami ugyanakkor a 311 milliós adózás utáni eredménynek épp, hogy több mint fele. Tehát nemcsak a három hónap miatt, de a megszokott kifizetési arányhoz képest is kevesebb a 160 milliós osztaléktömeg. A társaság konszolidált eredménye (amely a Zwack Rt.-n kívül a Buliv Kft.-t is tartalmazza) a nem konszolidált (mérleg szerinti, már osztalék nélküli) 151 millió forintnál kevesebb volt, alig több mint 136 millió forint.
A mostani három hónapos „év” után már hagyományos 12 hónapos üzleti évek következnek, tehát a legközelebbi osztalékra egy évet kell majd várni. A közgyűlés két igazgatósági tag cseréjét és az alapszabály módosítását is elfogadta.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet