BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Majdnem meglett a csúcsdöntés

2005. június 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX nap végén esélyes volt egy csúcsdöntésre is, ám végül csak a napon belüli rekord megdöntése jött össze. Az utolsó fél óra visszaesése után az index 18 741 ponton zárt, kétharmad százalékkal szerdai értéke felett, a forgalom 10,8 milliárd forintot tett ki.
Továbbra is kedvencnek számítottak a gyógyszerpapírok: a Richter egészen 30 945 forintig emelkedett, igaz, a nap végén már a 30 ezer forintos szint megtartása is küzdelmes volt. Az Egis a 19 100 forintos csúcs elérése után 18 990 forintra korrigált. Tovább emelkedett az OTP árfolyama, a bankpapír 1,3 százalékos drágulással, 6921 forinton zárta a napot. Hasonló mértékben erősödött az FHB is, amely így 1430 forintra drágult. A Mol ezúttal 0,8 százaléknyit emelkedett, az MTelekom pedig a 877 forintos napi maximum elérése után 872 forinton zárt.
Nem volt rossz napjuk a BorsodChem részvényeseinek, a vegyipari pappír 2275 forintra javult.
A nap fénypontja – ha a Humet 12 százalékos emelkedését nem számítjuk – a Fotex volt, amely maga mögött hagyta a 300 forintos határt és egészen 323 forintig drágult, nagy forgalom mellett. Záróára így 8 százalékkal lett magasabb a szerdainál.
Tovább javult az áramszolgáltatók megítélése (legalábbis a biztos osztalékfizetőké), amit az áramárakkal kapcsolatos bejelentések mellett immár a további kamatcsökkentéssel kapcsolatos várakozások is táplálnak. A Démász két százalékkal, 14 300 forintra, az Elmű 24 790 forintra erősödött.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet