A Mol hosszú távon részt kíván venni a repülőtértér üzemanyag-ellátásában és ennek biztosítása miatt érdekében áll részt venni a Budapest Airport Rt. megvásárlására létrejött konzorciumban – mondta el a NAPI Gazdaságnak Kántor Sándor, a Mol kommunikációs vezetője. A jelentős külföldi érdeklődést is felkeltő reptér-privatizációban való részvételre a magyar gazdaság jelentős vállalatai is összefogtak. Demján Sándor két cége és az OTP Bank Rt. – ők a jó üzleti lehetőséggel indokolták részvételüket – mellé a Mol betársulásának indokai érthetőek, hiszen a társaság már jó ideje termékei fontos piacának tekinti a ferihegyi repülőteret. Korábban többször is indult és nyert is már beszállítói tendereket.
A konzorciumi részvétel mértéke ugyanakkor a NAPI Gazdaság információja szerint nem túl nagy, semmiképpen nem meghatározó. A társaság pénzügyi lehetőségei pedig nagyon nagyok, hasonlóan az OTP-hez, ez is vélhetően szerepet játszott abban, hogy a konzorcium többi tagja számára előnyös a részvétele. A konzorciumi tagok összesített saját tőkéje meghaladja az ötmilliárd eurót – mondta Völker Zsolt, az Euroinvest igazgatója a HVG-nek. Ebből csak a Molé 3,1, az OTP-é pedig 1,35 milliárd euró. A Molnak még nincs, OTP-nek viszont már van némi tapasztalata a légi közlekedés terén, hiszen 1997-től 2001-ig 35 százalékos tulajdonosa volt a Malévnek.
