BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tajvani brókerhiba, 223 millió dollárért

2005. június 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fubon Securities tajvani brókercég brókere hétfőn egy rakás kis- és közepes cég részvényéből vásárolt be egy ügyfelének, bár az erre nem adott megbízást – írja a BBC News. A 255 millió dolláros (több mint 50 milliárd forintos) bevásárlást nem sikerült rögtön jóvátenni, a brókercég aznap csak 31,8 millió dollár értékben tudott eladni a papírokból, a maradék 223 millió dollárért másnap maga vette meg az ügyféltől a nyakán maradt részvényeket. A vállalat megpróbált jó képet vágni a dologhoz, s közölte, nagyon elégedett a visszavásárolt részvényekkel.
A bakit a Fubon egyik brókere követte el, akinek még nem sikerült megbarátkozni a társaság új számítógépes kereskedési rendszerével. A brókercég először egy speciális számlára helyezte azokat a részvényeket, amelyeket nem tudott még aznap eladni, de másnap már vállalta, hogy átveszi azokat. Az ezekért fizetett 223 millió dollárból számítások szerint 13 millió dollár az azonnali bukás – ennyivel vette drágábban a papírokat a piaci árnál. A cég mindenesetre örül a méretes portfóliónak, mivel – mint magyarázták – a tajvani tőzsde kilátásai 2005 második felére kiválóak.
A nem kis bukta ellenére a brókercég anyavállalatának, a Fubon Financial Holdingnak részvényei fél százalékkal emelkedtek kedden, mivel az elemzők pozitívan értékelték az ügy gyors és korrekt elintézését. A brókert azóta távol tartják a munkaállomásoktól és vizsgálatot indítottak az ügyben.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet