BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nekilódult az Egis is

2005. június 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tudott esni a BUX, bár délelőtt megpróbálta, s 160 pontos mínuszt is felhalmozott a kereskedés elején. Tízkor aztán emelkedni kezdett, s már délre elérte keddi záróértékét, ahonnan további 132 pontos emelkedés következett. A zárásban 18 617 pontot mutatott, a részvényforgalom 12,2 milliárd forintot tett ki.
A legérdekesebb az OTP és az MTelekom piaca volt. A bankpapír tegnap is 6650 forinton kezdett, de a mindössze hárommilliárd forintos forgalom is elég volt ahhoz, hogy napon belül kétszáz forintot dráguljon. A 6830 forintos záróár 2,6 százalékos erősödést jelent. Délelőtt még az Mtelekom piacát is az eladók uralták, és rövid időre 850 forint alatt is volt a papír. A vásárlók erőteljes rohamának köszönhetően azonban hamarosan 875 forintra ugrott, majd 865-ön zárt, hárommilliárdos forgalom mellett. A Mol tovább barátkozott a 17-es számmal, a nap folyamán legalább hétszer átlépte a 17-ezres határt le, illetve föl. Záróára pedig 17 ezer forint lett.
Remek formát mutattak a gyógyszerpapírok. A Richter 30 475 forintos napi és egyben történelmi csúcsán zárt, s az Egis is határozottan felzárkózni látszik: kiegyensúlyozottan emelkedett a 19-ezres szint közelébe. Az FHB ismét 1400 forint fölé emelkedett, a BorsodChem pedig nagy forgalom mellett 2245 forintra drágult. Erősödtek az áramszolgáltatók, s visszatért a 4000-es szintre a BIF is. A Synergon napközben 529 forinton is forgott, a Graphisoft pedig nagy forgalom mellett emelkedett 1560-ra.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet