BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelte nyereségvárakozását a Démász

Javított eredménytervén a Démász az MVM-től kiharcolt 400 millió forint hatására, de tovább kíván küzdeni az árrendszer átalakításáért. A társaság ugyanakkor a megváltozott környezethez igazítja stratégiáját, ami alacsonyabb eladósodottságot és akár akvizícióra alkalmas állapotot is jelenthet számára.

2005. június 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi osztalékalapot az idénre is reális célnak látjuk – jelentette ki nem titkolt elégedettséggel a Démász pénzügyi igazgatója, Lehóczki Gábor a társaság tegnap tartott sajtótájékoztatóján, azt követően, hogy az előző napon nyilvánosságra került az MVM Rt.-vel kötött, a cégnek 400 milliót hozó megegyezés híre. (Tavaly 1280 forint osztalékot fizetett, aminek alapja az 5293 millió forintos magyar számvitel szerinti eredmény volt.) Az első negyedéves eredmények és az új tarifarendszer február–márciusi bevezetése óta a társaság kénytelen volt visszalépni a befektetőknek tett ígéretek terén, és bejelenteni, hogy nemhogy az inflációval növelt, de még a szinten maradó osztalékalap sem reális elvárás.
A társaság mindazonáltal továbbra sem elégedett a közüzemi tarifarendszerrel, amely kevés nagyfogyasztója és sok kis-, illetve lakossági fogyasztója miatt kedvezőtlenül érinti. Oravecz Zsolt vezérigazgató-helyettes szerint a rendszer a drágán kiszolgálható, nagyszámú lakossági fogyasztó számára érvényes ár alacsonyan tartását a nagyfogyasztókra érvényes ár magasan való megszabásával igyekezett kompenzálni. A nagyfogyasztóknak ugyanakkor lehetővé tette a kilépést a szabad piacra, így a viszonylag magas árréshez a közüzemben nem maradt ügyfél. A társaság ezért döntött úgy, hogy újabb ár-felülvizsgálati kérelmet nyújt be.
A Démász ugyanakkor a kedvezőtlen árrendszer miatt stratégiaváltásról is döntött. A korábbi, hitelből finanszírozott, fokozott ütemű beruházási program helyett a beruházásokat alacsonyabb szintre hozza, és eladósodottsági szintjét a 20–25 százalékos sávon belül tartja. Ehhez kapcsolódott Yves Autret vezérigazgató megjegyzése is, aki elképzelhetőnek tartotta, hogy a jövőben az EdF stratégájába esetleg beleférjen az akár a Démászon keresztül megvalósított külföldi akvizíció is, elsősorban a román, horvát vagy szerb piacon.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet