A Démász Rt. tegnap tőzsdezárás után bejelentette, hogy sikerült megállapodni a 2005. február 1-jétől hatályos új tarifarendeleteknek a Démászra gyakorolt negatív hatásai egy részének kompenzálásáról. A tarifarendelet a társaság álláspontja szerint szakmai hibákat tartalmazott, emiatt még korábban kezdeményezték annak felülbírálatát.
Kompenzálták többek között a tarifaelemek különböző alkalmazhatósági időpontjai miatti hátrányos tételt – közölte a szegedi társaság, ami alapján a Démász 2005. második negyedévi gyorsjelentése várhatóan mintegy 400 millió forint egyszeri eredményjavító tételt fog tartalmazni. A cég tegnap ár-felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Magyar Energia Hivatalhoz a további hibás tételek korrigálása érdekében.
Információink szerint a közlemény azt jelenti, hogy az áramszolgáltatóknak sikerült megállapodni az MVM februártól jelentősen szélesedő árrésének mérsékléséről. Ezen az alapon mindhárom még tőzsdén lévő áramszolgálató (és persze a már kivezetett E.On-tulajdonú cégek) számára kedvező lépésről van szó. Az RWE-s cégek, az Elmű és az Émász szóvivője, Boros Norbert érdeklődésünkre azt közölte: nincs olyan információ a társaságoknál, amit be szeretnének jelenteni.
A Démász szempontjából az egyszeri, 400 milliós nyereségnél nagyobb jelentősége lehet az árfelülvizsgálat kezdeményezésének – nyilatkozta gyors kommentjében Zékány András, az ING munkatársa. Az még nem ismert, hogy pontosan mire vonatkozik a felülvizsgálati kérelem, ám amennyiben ennek elbírálása kedvező lesz, az igazán jó hírnek számít majd a társaság szempontjából. Az egyszeri kompenzáció részvényenként 108 forint, kevesebb mint egy százaléka a részvényárfolyamnak. A társaságtól egyébként mintegy 5 milliárd forint nyereséget vártak az elemzők, ami a közeljövőben várhatóan legalább 400 millióval emelkedik majd.
