BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszer a piacnak

2005. június 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Talpra segítették a gyógyszerrészvények a hétfő délután megbicsakló BUX-ot, az index tegnap egészséges, 14,8 milliárd forintos prompt forgalom mellett több, mint 110 ponttal erősödött, s 18 475 ponton zárt. A határidős piac kicsit optimistább volt, az index decemberi lejáratának elszámolóára a prompt fél százalékos erősödése mellett több mint egy százalékkal került feljebb.
A Richter és az Egis egyaránt izmosodott, ezúttal a kisebbik gyógyszergyár papírjai voltak a nyerőbbek, záróáruk 18 500 forintig kúszott fel, ez három és fél százalékos drágulást jelent, a Richter 30 300 forinton zárt, ez másfél százalékos emelkedésnek felel meg.
A Mol is hozta a formáját, az olajipari cég részvényei 17 235 forintig drágultak, s nem maradt ki a minihosszból az OTP sem, fél százalékkal a bank papírjainak is feljebb került az ára. Nem vette ki részét az optimista hangulatból a BorsodChem és a Magyar Telekom. A vegyipari papírok egy százalékkal csúsztak vissza, a távközlési cég részvényei több mint egy százalékkal értek kevesebbet a nap végén. Impozáns vágtába kezdtek ismét a Fotex részvényei. A kiskereskedelmi cég papírjai 300 forint felett is jártak a nap folyamán, az utolsó kötésben 295 forintot adtak értük. Mivel nem lehet már az ajánlatra vásárolni, így összeomlott a Brau jegyzése. A söripari papírok 2000 forint esés után 15 065 forinton landoltak.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet