Amennyiben az E.On Ruhrgas nem fellebbez egy hónapon belül, jogerőre emelkedhet és véglegessé válhat a Magyar Energiahivatal engedélye, amely feltételekhez kötve ugyan, de jóváhagyta a Földgázellátó Rt. és a Földgáztároló Rt. 75 százalék mínusz egy részvényének, illetve a Panrusgáz Rt. 50 százalékának megvételét. A Mol-részvényeseknek jó hír tehát, hogy az ügylet az első akadályon túl van.
A Gazdasági Versenyhivatal szintén lefolytatta a maga vizsgálatát, ez azonban nem vezetett döntéshez, mivel egy ilyen horderejű ügyben nem a magyar hivatal, hanem az Európai Bizottság dönthet csak. A magyar versenyhivatalnak csupán javaslattéli joga van, amit tegnap meg is tett. Ebben a javaslatban a GVH közleménye szerint a hivatal az EU brüsszeli bizottságának a szigorúbb, kétfázisú eljárás lefolyatatását javasolta, mivel szerinte az ügylet nemcsak formálisan, de a valóságban is felvet versenyjogi aggályokat. Az E.On irányításszerzése a három gazdasági társaságban ugyanis – tekintve, hogy a multi már három áramszolgáltatót (Édász, Dédász, Titász), két gázszolgáltatót (Kögáz és Ddgáz) és több erőművet irányít Magyarországon – olyan mértékű összefonódást eredményez, ami miatt a versenyhivatal az ügylet konkrét feltételekhez kötését is javasolta. Mindez azt jelenti, hogy ha az EU bizottsága a GVH javaslata alapján jár el, az ügylet végleges elbírálása még több hónapot is igénybe vehet.
