Elfogadta a Zalakerámia Rt. tegnapi közgyűlése a társaság 2004-es konszolidált beszámolóját. Az áprilisi közgyűlésen tárgyalt anyavállalati beszámolóban szereplő 2,3 milliárd forintos veszteséggel szemben csoportszinten 140 millió forintos nyereséget ért el a csempegyártó. A nagy anyavállalati mínusz alapvetően az Inkerben meglévő kisebbségi részesedés értékesítéséhez kapcsolódott, ennek során ugyanis leértékelték a Zalakerámia Rt. könyveiben a horvát cégben meglévő részesdést, s ez okozott milliárdos veszteséget. A közgyűlés döntött a társaság székhelyének Zalaegerszegre való visszaköltöztetéséről. Mint Márton Péter elnök-vezérigazgató elmondta, erre alapvetően operatív okokból van szükség, kiderült ugyanis, hogy praktikusabb a termelő tevékenységet végző Zalakerámia központban tartani a székhelyet, mint a Lasselsberger budapesti központjában.
Könnyen lehet, hogy a mostani közgyűlés volt a cég tőzsdei pályafutása alatt az utolsó. A Lasselsberger Ceramics Kft. által 2350 forinton tett nyilvános vételi ajánlat jövő hét hétfőn zárul, s ha sikerül a fő tulajdonosnak átlépnie a 90 százalékos tulajdoni küszöböt, akkor minden bizonnyal kiszorítja a kisebbségi részvényeseket, s kezdeményezi a tőzsdei kivezetést is. Az ajánlat szövegében mindenesetre ezt ígérte, s 89,8 százalékos jelenlegi pakettjéhez számításaink szerint kevesebb, mint 20 ezer részvényt kell vásárolnia a fő tulajdonosnak ahhoz, hogy átlépje a bűvös határt.
