Elképzelhető, hogy mégsem lesz az idén újabb Mol-értékesítés – jelentette ki Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök a Népszabadságnak elmondta: nem tartja kizártnak, hogy az eredeti tervekkel ellentétben mégsem adják el az idén a 11,8 százalékos állami kézben levő Mol csomagot. A kormányfő ugyanakkor cáfolta azokat a pletykákat, amelyek szerint ő kifejezetten javasolta volna, hogy a jövőbeni részvényeladás során a magyar magánszemélyek részére is tegyék lehetővé a jegyzést.
A Mol-értékesítést a korábbiakban már teljességgel biztosra vették a tőkepiac szereplői, és nem is alaptalanul. Az akkor még 22 százalékot meghaladó Mol-csomag két részre bontott eladásához ugyanis az ÁPV Rt. már 2003-ban tanácsadói pályázatot írt ki, amit akkor a Citigroup-csoport nyert meg (így elméletileg neki van szerződése a most készülő eladásra is). Némileg viharos körülmények között – az első, 2003. decemberi próbálkozás meghiúsult – végül 2004 februárjában megvalósult a szintén két – egy külföldi zártkörű és egy hazai nyilvános – részre bontott első lépés. A második lépés előkészítésére az ÁPV-nél állítólag még semmilyen előkészület nem történt, sokan ezért is gondolják, hogy az idén erre a tranzakcióra már nem kerülhet sor.
Mészáros Tamás, az ÁPV elnöke korábban azt nyilatkozta, hogy az ÁPV bevételi terve akár a Mol-eladás nélkül is teljesülhet, ha az Antenna Hungária, az FHB és a Budapest Airport eladása jól sikerül, ami szintén arra utal, hogy tényleg elmaradhat az értékesítés. Ez vélhetően jó hatással lenne az árfolyamra, hiszen a várható nagy kínálat általában lenyomja az árat, ugyanakkor az is igaz, hogy a piacon levő Mol-részvények számához viszonyítva sosem volt ilyen kicsi a felkínálható részvénymennyiség. A privatizációra váró csomag piaci értéke meghaladja a 200 milliárd forintot.
