BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esni vagy nem esni?

2005. június 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Furcsa kereskedéssel folytatódott az eddig két BUX-rekordot hozó hét. Tegnap az index megpróbált lefelé kitörni, de a délután megjelenő vaskos vételek ezt meghiúsították. A BUX így – bár délelőtt 230 pontos mínuszban is tartózkodott – végül 32 pontos, vagyis alig 0,2 százalékos csökkenéssel zárt. A forgalom kissé elmaradt a kedditől, 17 milliárd forintot tett ki.
A két legnagyobb forgalmú részvény ezúttal is a Mol és az OTP volt 6,8, illetve ötmilliárd forinttal, a nap meglepetését azonban a Magyar Telekom szolgáltatta. A távközlési papír ebéd után kapott szárnyakat és az addig jellemző 845 forintos szintről elrugaszkodva egészen 873 forintig száguldott. A záróára 3 százalékkal lett magasabb a keddinél. A Mol 1,7 százalékot gyengült, az OTP pedig 40 forinttal süllyedve 6950-en zárt, igaz, délelőtt 6862 forinton is megváltak tőle. Szokatlanul alacsony forgalom mellett egy százalékkal emelkedett a Richter árfolyama, miközben az Egis 1,7 százalékkal süllyedt és 18 ezer forint alatt zárt.
A nap vesztese a blue chipek közül a BorsodChem volt. Az egész napos eladói nyomásnak kétszázalékos gyengülés lett az eredménye.
A közepes kapitalizációjú cégek részvényeire inkább az esés volt jelllemző, kivéve a Graphisoftot és az Antennát. Utóbbi 4700 forint fölött is forgott, vagyis másfél hónappal a 460 forintos osztalékszelvény levágása után az osztalékfizetés előtti szint fölé kapaszkodott. Esett viszont a Rába, a Synergon és a Pannonplast, s nem volt túl jó napjuk az econet-részvényeseknek sem.
A keddi 8 után további 9,5 százalékkal zuhant a BIF árfolyama, így két nap alatt 4000-ről 3350-re esett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet