BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak július végén oszt a Forrás

2005. június 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Forrás Rt. igazgatóságának döntése értelmében július 21-étől kezdik el kifizetni a tavalyi év után járó osztalékot, osztalékelsőbbségi részvények és a törzsrészvények esetében egyaránt 50 forintot. Tőzsdei forgalomban utoljára július 8-áig lehet megvásárolni szelvénnyel a papírokat. A Forrás összesen 450 millió forintnyi kifizetendő osztalékából a legtöbbet, 220 millió forintot a 4,398 millió darab törzsrészvénnyel rendelkező Arago Rt. teszi zsebre, azonban egyelőre az ÁPV Rt. sem panaszkodhat, a 3,407 millió darab osztalékelsőbbségi részvénye után 170 millió üti a markát.
Persze könnyen lehet, hogy a portfóliócég nyereségéből utoljára részesedik az idén a privatizációs szervezet. A Magyar Nemzet című lap korábbi értesülései szerint a Forrás-részesedés szerepel az ÁPV Rt. idén értékesítendő részesedéseinek listáján, összesen 2,1 milliárd forint értékben. Ez – figyelembe véve a megmaradt papírok darabszámát – 616 forintos árfolyamnak felel meg. Ha az eladásra csak az osztalékfizetés után kerül sor, akkor ez a szám nagyjából tükrözheti a papírok majdani, szelvényvágás utáni tőzsdei árfolyamát. Bárki veszi is meg az ÁPV Rt. csomagját, nyilvános vételi ajánlatot nem lesz kötelező tennie – az Aragónak sem –, a tőkepiaci törvény ugyanis csak a szavazati jogokkal bíró részvények esetében ír elő ilyet.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet