A hétfői 18 675 pontos BUX-rekord után tegnap másodszorra is sikerült a csúcsdöntés. Az index a nap eleji lelkesedés hatására 200 pontos pluszban is állt, záráskor azonban már csak 60 pontos volt a többlet, így az új csúcs 18 735 pont. A vásárlók a Mol–OTP párost favorizálták, nekik köszönhető, hogy a forgalom csaknem elérte a 23 milliárd forintot. A Mol délelőtt 17 780 forintos új napon belüli maximumon is forgott, de a 17 620 forintos záróár is egyszázalékos emelkedést jelent. Az olajpapír forgalma az erős intézményi vételeknek köszönhetően meghaladta a tízmilliárd forintot, míg az OTP-re hétmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A bankpapír a Mollal ellentétben a nap végén érte el maximumát, amivel a pár héttel ezelőtt még 5750 forinton is megforduló részvényt már csak egy hajszál választja el a hétezres szinttől. Kétmilliárd feletti forgalmat tudott felmutatni a BorsodChem is, ennek azonban a részvényesek kevésbé örülhettek, mivel két százalékot esett az árfolyam. A Richter jellemzően 29 200 és 29 300 forint között forgott, ám a nap végén beesett, így másfél százalékos mínuszban végzett. Alacsony forgalom mellett kissé gyengült az Egis, miközben valamelyest tovább javult az FHB megítélése. A második vonalban jól szerepelt a Danubius, kétszázalékos gyengülést követően az 1600 forintos szint alatt zárt viszont a Pannonplast részvénye.
