Az utóbbi időben megszokottnál jóval alacsonyabb, kevesebb mint 6,5 milliárdos forgalom mellett újra a bika vette át a főszerepet a Budapesti Értéktőzsde parkettjén. Miközben az intézmény saját jövőjéről rendezett konferenciát, a befektetők egyre lelkesebben vásároltak, és közel 300 ponttal hajtották fel az index értékét.
A blue chipek piacán egyöntetű volt az emelkedés, egyedül a Borsodchem volt kivétel, amelynek kurzusa ha minimálisan is, de csökkent. A legjobban a Richter tulajdonosai jártak, a gyógyszeripari társaság részvényárfolyama több mint 2,3 százalékkal emelkedett, igaz, forgalma nem volt jelentős a megszokotthoz képest. A kedvező hangulat a gyógyszerszektor egészére vonatkozott, hiszen az Egis is majd másfél százalékkal erősödött.
A kereskedés vezető erejét most is az OTP és a Mol adta. Mindkét papír erősödött, a kettő közül a kisebb forgalmú olajrészvény inkább, az OTP valamivel kisebb mértékben, de nagyobb forgalommal. Még a Magyar Telekom is több mint egy százalékkal tudott emelkedni. A Démász 2,8 százalékkal lett drágább.
A Danubius ára, ahogy az elmúlt napokban is jellemző volt, viszonylag nagy forgalom mellett újabb két százalékkal került feljebb. Gyengült viszont valamelyest a Pannonplast, illetve még jobban a Pannonflax és a Phylaxia. A tech szektornak viszont jó napja volt, mindhárom képviselője, az econet, a Graphisoft és a Synergon is egy százalék feletti javulást könyvelhetett el.
