BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol csak jövőre, az FHB még később?

2005. június 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elméletileg a Mol eladása nélkül is teljesülhet az ÁPV Rt. idei 300 milliárd forintos privatizációs bevételi terve – nyilatkozta a Népszabadságnak Mészáros Tamás, a privatizációs szervezet elnöke. Ehhez azonban arra lenne szükség, hogy a többi nagy tranzakcióból magas bevételek származzanak. Az olajtársaság 11,8 százalékos részvénycsomagja eladásának időzítéséről és technikájáról a kormány hivatott dönteni – tette hozzá. Korábbi hírek szerint a kormányzat részéről felmerült a Mol-csomag egy része kisbefektetőknek történő eladása, így nem lenne meglepő, ha a „privatizációs technika” kiválasztása is emiatt késlekedne, s akár a 2006-os évre csúszna. Az ÁPV Rt. elnöke szerint az Antenna és az FHB privatizációja őszig megtörténhet. A műsorszóró 75 százalékos részvénycsomagja kapcsán utalt a sajtóban megjelent 44 milliárdos értékre, amit alátámaszthat a nagyon jelentős nemzetközi érdeklődés. Hasonlót tapasztalnak az FHB esetében is. A jelzálogbank 50 százalék plusz egy szavazatot jelentő, a tőzsdén forgóval azonos sorozatba tartozó állami részvényei azonban lehet, hogy csak évek múlva jelennek meg a parketten. Mészáros szerint nem kizárt, hogy a vevők ezúttal kötvényeket kapnak, amelyek bizonyos idő elteltével részvényre cserélhetők, addig pedig kamatot fizetnek. A tavaly szeptemberi Richter-eladáshoz hasonló konstrukcióval a szakmai aspiránsokat lehetne távol tartani a pénzintézettől, ami megfelel az ÁPV Rt. eddigi stratégiájának – mondta.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet