Több mint 18 milliárdos forgalom mellett korrekció jellemezte a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsdén. Az index egy százalékot meghaladó mértékben, 205 ponttal csökkent annak ellenére, hogy a kereskedés első szakaszában még felfele tartott a mutató. A nap meghatározó papírja a 8,4 milliárdos forgalmú Mol volt, amely a nap elején ugyan még a 17 600 forintos szintet is elérte, ám már a délelőtt folyamán zuhanásba váltott, és egészen 16 900 forintig esett. A mélypont elérésével azután jött a napon belüli korrekció, és végül 17 145 forintig kapaszkodott vissza az olajtársaság részvénye, ami másfél százalékos csökkenést jelentett az előző naphoz képest. Kevés volt a vételi érdeklődés az OTP piacán ahhoz, hogy a papír megtartsa az előző napi árszintet. A bank részvényei közel 3,8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát, 1,1 százalékos eséssel fejezve be a napot. Nem változott a Magyar Telekom és a BorsodChem ára, a gyógyszerszektor viszont számottevő esést produkált. A Richter két százalékkal az Egis viszont több mint 2,6 százalékkal zárt alacsonyabban előző napi értékénél, amiben piaci vélemények szerint a dollár gyengülésének is szerepe lehetett. Ez utóbbi lehetett az egyik indoka az utóbbi időben sokat erősödő Rába kétszázalékos visszaesésének is. Az econet és a Graphisoft esésének viszont már valószínűleg kevesebb köze volt a tengerentúli devizához, miközben ők is a nap veszteseinek számát gyarapították. Ugyanakkor nyertesei is voltak a napnak, elsősorban az FHB, amelyért 2,5 százalékkal adtak többet előző napi értékénél, de javult a Fotex és a Danubius megítélése is.
