A Gazdasági Versenyhivatal felhívás útján kívánja megtudni a piaci szereplők véleményét a Mol gázüzletágának eladásáról az E.ON Ruhrgasnak. Honlapján a piaci szereplőket arra kéri, hogy a Földgázellátó és a Földgáztároló Rt.-k 75 százalék mínusz egy részvényének eladásáról az észrevételeiket e hó 20-áig juttassák el a hivatalhoz.
Az észrevételek és saját vizsgálatai alapján a GVH véleményt alkot a tranzakcióról, amelyet továbbít majd az Európai Bizottság versenyhatóságának, ez utóbbi jelenleg hasonló szakaszban tart a vizsgálattal. Ők szintén a különböző országok és azok piaci szereplőinek véleményét kérik be, egyes esetekben párhuzamosan a magyar versenyhivatallal (azaz az Európai Bizottság közvetlenül is megkereshet hazai piaci szereplőket). A GVH az így kialakult véleményét eljuttatja az Európai Bizottsághoz, amely végül döntést hoz. Eközben folyik a Magyar Energiahivatal vizsgálata is, döntés a hónap végére várható.
