BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még csúszik a Sasad bejövetele

2005. június 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre várat magára a Sasad Rt. tőzsdére jövetele, a cégbíróság a peres eljárások lezárultáig ugyanis nem jegyzi be a Skoglundba történt beolvadást, s a Fővárosi Ítélőtábla még nem is tűzte ki az ügyet lezáró tárgyalást – mondta Demeter Zsolt, a Skoglund vezérigazgatója a NAPI Gazdaságnak. A Sasad kisebbségi részvényesei a Skoglundba történő beolvadásról szóló közgyűlés határozatait támadták meg bíróság előtt. A bíróság első fokon vélhetően elutasíthatta keresetüket, s ezért kerülhetett az ügy az ítélőtábla elé. A Sasad beolvadását eredetileg tavasz végére tervezte lezárni a két cég vezetése, ám őszig valószínűleg nem kerül pont az ügy végére.
A Skoglund eközben eladott egy ingatlanfejlesztő társaságot. A Sasad Aldra ingatlanhasznosító Kft-t 400 millió forintért vásárolta meg a Sasad legnagyobb tulajdonosa, a Bankár Holding. A vételárat a Bankárral szembeni hitel törlesztésére használja majd fel a Skoglund. Az eladásra Demeter elmondása szerint azért került sor, mert a kft.-vel megvalósítani kívánt ingatlanfejlesztési projekt nem a kellő ütemben haladt előre, s a Skoglund számára kedvezőbb volt a hitelt törleszteni, mint megtartani a céget.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet