BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kommunista gyógyír a besszre

2005. június 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kínai kormány 15 milliárd dolláros állami alap létrehozását tervezi amely segítene stabilizálni az évek óta vergődő részvénypiacot – írta egy magas rangú kormányhivatalnokra hivatkozva a New York Times internetes kiadása. A hatalmas alap a Kínai Népköztársaság, vagyis a kontinentális Kína részvényeiből vásárolna a sanghaji és senzeni tőzsdén. Ez lenne a kormány legkiemelkedőbb erőfeszítése a részvényárfolyamok megtámasztására és a bizalom helyreállítására egy olyan piacon, ahol az árfolyamok nyolcéves mélyponton tartózkodnak – írta a Times.
A kommunista párt vezetésének annak ellenére kell megfeszített küzdelmet folytatnia a részvényárak stabilizálására, hogy a kínai gazdaság a pesszimista prognózisok dacára pezseg, s a tőzsdével ellentétben egyáltalán nem mutatja a betegség jeleit. A sanghaji és sencseni (Shenzen) tőzsdén mintegy 1400 állami vállalat részvényei forognak – a 2001-es csúcshoz képest jellemzően 40-50 százalékkal alacsonyabb áron. A lap információi szerint az elmúlt hónapokban a nehéz helyzetben lévő brókercégek és nagybefektetők erőteljesen lobbiztak kormányzati segítségért.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet