Jelentős forgalom mellett elszakadt a 17 ezer forintos szinttől a Mol árfolyama, ami újabb 213 pontos emelkedéshez segítette hozzá a BUX-ot. A lefelé nyitó, s délelőtt 18 125 pontig eső index kora délutánig mínuszban tartózkodott, délután azonban elszabadultak az indulatok, aminek 1,2 százalékos erősödés és 18 489 pontos zárás lett a vége.
A kereskedés az olaj körül forgott, a Mol kurzusa az elmúlt napokban átlépte a 17 ezres határt, de mindeddig nem tudott igazán elszakadni attól. Az óvatoskodásnak tegnap vége szakadt, zárás előtt már 17 580 forinton forgott az olajpapír, miközben forgalma hatalmas volt, meghaladta a 13 milliárd forintot.
A többi blue chip ehhez képest alig csinált valamit – már ami a záróárat illeti –, napon belül viszont bőven voltak mozgások. A Richter délelőtt 28 405 forintig, az OTP egészen 6602 forintig esett. A gyógyszerpapír előző napi záróárára, 28 950 forintra jött vissza, az OTP erejéből pedig még emelkedésre is futotta, 6770 forinton fejezte be a napot.
Minimális erősödéssel zárt a Matáv, jelentősebben drágul viszont a BorsodChem és az Egis. A vegyipari részvényért 2359 forintot adtak a nap végén, ami több mint kétszázalékos erősödés. Az Egis iránt a nap végén nőtt meg az érdeklődés: 18 300 forint felett is születtek rá kötések.
A nap vesztese csaknem 5 százalékos eséssel a Fotex volt, hasonló mértékben csak fölfelé mozdult el a Globus árfolyama. A kamatcsökkentési várakozások jót tettek az áramszolgáltatóknak, a Démász több mint két, az Elmű egy százalékkal erősödött.
