BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egészséges emelkedés

2005. június 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem változott hétfőn a helyzet a múlt hét végéhez képest a Budapesti Értéktőzsdén, változatlanul optimizmus uralkodott, s a vezető részvények döntő többsége – a gyógyszeripari papírokkal az élen – drágult. A BUX 21,5 milliárdos részvényforgalom mellett 88 pontot emelkedett és 18 282 ponton zárt. Az index decemberi lejárata 18 551 pontig emelkedett, s ez bár a prompténál nagyobb emelkedés, kamattartalma változatlanul nagyon alacsony.
A Richter vitathatatlanul vitte hátán a piacot, a gyógyszeripari cég részvényei a pénteki 5 százalék után tegnap 3 százalékkal emelkedtek, nap közben megjárták a 29 000 forint feletti régiót is, a kereskedés végén 28 920 forintot értek. Az Egist sem kerülte el a gyógyszerrally, a kisebbik gyártó papírjai szintén 3 százalékkal értek többet a nap végén.
A forgalom több mint felét egyébként – szokás szerint – a Mol és az OTP adta, mindkét blue-chipből több mint 6 milliárd forintnyi fordult meg a parketten, előbbi árfolyama stagnált, utóbbié fél százalékkal drágult. Közel két és félmilliárdos forgalom mellett esett viszont a BorsodChem jegyzése, a vegyipari részvény a kereskedés végén 2282 forintot ért. A Magyar Telekom akárcsak pénteken, tegnap sem remekelt, 820 forintig csorgott vissza árfolyama.
Véget ért a Fotex hossz, a jelek szerint 300 forint felett már ritkább volt a levegő a papír számára, s így 295 forintig esett vissza jegyzése.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet