BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tombol a bika a parketten

2005. június 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT legszebb napjait idéző, 500 pontot meghaladó indexemelkedéssel zárta a hét utolsó napját a Budapesti Értéktőzsde, ráadásul a bika az egész héten uralta a parkettet. Pénteken 23,4 milliárdos forgalom mellett folyamatos vételi túlsúly jellemezte a kereskedést. A blue chipek mindegyike emelkedett, ami nem is csoda egy ilyen napon, amikor mindent vettek, ami eladó volt. A legnagyobb nyereség mégis az OTP és a Richter tulajdonosai zsebébe vándorolt, mindkettő 4 százalék feletti mértékben erősödött. A Richter 28 ezer forint feletti záróárával szinte már teljes egészében visszanyerte azt az összeget, amit korábban elvesztett. Mégis lehetnek, akik szomorúan nézték, hogy ezt az árszintet az utolsó pillanatokban majd 600 forintos zuhanással állította be. Az Egis-tulajdonosoknak három százalék alatti erősödéssel kellett beérniük.
Az OTP-kereskedés is meglehetősen egészséges képet mutatott, a közel 7 milliárdos forgalomra és a 6800 forintos szintet hajszál híján elérő árfolyamra senkinek nem lehetett panasza, különösen mivel ráadásul napi maximuma közelében zárt a részvény. Nagy forgalma ellenére mégsem az OTP cserélt gazdát a legnagyobb értékben, a Mol közel 9,5 milliárdos forgalommal vette át a vezető szerepet, igaz, az olajpapír ára csak 2,5 százalékkal lett magasabb. A forgalom részben egy 150 ezer darabos nagy kötésnek volt köszönhető.
A kisebb társaságok részvényeinek piacán a Pannonplast- és a Fotex-tulajdonosok örülhettek négy százalék körüli árfolyam-emelkedésnek, és a Démász-tulajdonosok is nyertek 3,4 százalékot a 13 550 forintos záróárral. Vesztesek alig voltak, az IEB és a Linamar esett számottevően, viszonylag jelentős forgalom mellett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet