A Pénzügyminisztérium nyilvántartásba vette a BorsodChem munkavállalói részvényjuttatási programját, amivel az elnyerte az elismert munkavállalói értékpapír-juttatási program címet – jelentette be a vegyipari társaság. A hároméves program keretében széles munkavállalói rétegek jutnak részvényhez abban az esetben, ha a társaság eléri a kitűzött hatékonysági célokat. A regisztráció azt jelenti, hogy a dolgozók és a társaság számára is adómentes lesz a juttatás.
A Richternél már korábban megismert program értelmében a dolgozók a sajátrészvény-állományból kaphatnak papírokat, amelyeket két évig kötelesek megtartani, majd adómentesen értékesíthetnek. Egy dolgozó legfeljebb 500 ezer forint értékben részesedhet így juttatásban. A BC közlése szerint a program teljes lehívás esetén sem okoz évi félszázalékosnál nagyobb részvényhígulást.
