Megint jó napja volt a Budapesti Értéktőzsdének, a több mint 24 milliárdos forgalom után majd 391 ponttal zárt magasabban az index előző napi értékénél. A legtöbb figyelem az osztalékszelvény levágása előtt álló Molra irányult. Az olajtársaság részvényei 16 050 forintos áron is forogtak a nap folyamán és 15 945 forintos záróáruk is majd 3 százalékkal magasabb, mint az előző napi utolsó érték.
A már osztalékszelvény nélkül forgó OTP árfolyamát sem rendítette meg, hogy először forgott szelvény nélkül. Kurzusa csupán minimális mértékben esett, alig 0,3 százalékkal, annak ellenére, hogy az osztalékhatás mintegy 2,5 százalékot indokolt volna. A bankszektornak amúgy sem volt oka panaszra, a kisebbik szektortárs FHB megítélése ugyanis, elsősorban a nap végén jelentkező erős vételi nyomás hatására, 74 százalékot javult, és 12 900 forinton fejezte be a kereskedést.
A Magyar Telekom is erősödött, 828 forintos záróára szintén majd 3 százalékos erősödés. A BorsodChem forgalma ugyan elmaradt attól, ami egy igazi blue chiptől elvárható, 2225 forintos záróárfolyama azonban közel 4 százalékkal magasabb az előző napinál. A gyógyszerszektorban a Richter folytatta előző napi emelkedését, újabb másfél százalékkal, 28 550 forintra ment fel. Az Egis viszont leesett, 17 900 forintra, ami majd két százalékkal alacsonyabb a korábbi szintnél.
A kisebb társaságok között két százalékot meghaladó mértékben javultak a TVK, a Synergon és a Rába részvényei. A Pannonplast 40 forintos erősödés után 1550 forinton zárt.
