A Magyar Telekom részben hitelből finanszírozza az osztalékfizetést, ezért 40 milliárd forint összegű forintalapú hitelt vett fel a Deutsche Telekomtól (DT) – jelentette be tegnap a hazai társaság. A két hitel egyenként 20 milliárd forint összegű, amelyek törlesztése 2007. decemberben, illetve 2009. októberben esedékes. Mindkét hitel fix kamatozású, a 2007. decemberben lejáró kölcsön éves kamata 7,447, míg a 2009. októberben lejáróé 7,533 százalék. Egy héttel ezelőtt az MTelekom egy korábbi hitele kiváltására ugyancsak két húszmilliárd forintos hitelt vett fel a DT-től rövidebb lejáratra, 7,55, illetve 7,61 százalékos kamattal (NAPI Gazdaság, 2005. május 24., 11. oldal). A társaság tegnap kezdte meg a 2004-es üzleti év után járó, részvényenként 70 forintos osztalék kifizetését, amellyel összesen 73 milliárd forintot oszt szét a részvényesek között. A cég tavaly 34,6 milliárd forint adózott eredményt ért el.
