Közel 230 pontos emelkedés és hatalmas, 35 milliárd forintot meghaladó forgalom jellemezte a Budapesti Értéktőzsde tegnapi kereskedését. Az óriási Csányi-kötést leszámítva (lásd külön cikkünket) is szokatlanul nagy értékben cseréltek gazdát a részvények, az emelkedésben többségükben a dollár erősödése által kedvezően érintett vállalatok részvényei vezettek.
A nap főszereplője kétségkívül az OTP volt, amelyből a bejelentett nagy kötést leszámítva is a szokottnál nagyobb mennyiség forgott, dinamikusan erősödő árfolyam mellett. A 6501 forintos záróár úgy jelent több mint egy százalékos emelkedést, hogy az utolsó pillanatokban majd száz forinttal verték lejjebb az árfolyamot.
A dollárral erősödő részvények csoportját a Richter vezette, amely szokásos egymilliárdos napi forgalmának háromszorosát produkálta tegnap, árfolyama pedig több mint négy százalékkal erősödött. A legnagyobb magyar gyógyszergyár részvényeit ma a Merril Lynch befektetési bank elemzői is vételre ajánlották. Szektortársa, az Egis ennél szerényebben, csupán 2,5 százalékkal ment fel, a 18 250 forintos záróár már jórészt egy hetek óta tartó javulás eredménye.
A legkiemelkedőbb javulást mégis a Globus érte el közel 13 százalékkal, amit a cég árfolyam-pozíciójának javulásán túl az utolsó hetekben bekövetkezett gyengülés korrekciója is magyarázhat. Három százalék fölötti mértékben javult a NABI és a Rába részvénye is, mindkettő közvetlen haszonélvezője a devizapiacon bekövetkezett változásoknak (bár a NABI esetében egyes vélemények szerint ez csak a múltra vonatkozóan igaz). A Mol és a Magyar Telekom az általános hangulattal erősödött, de csak minimális mértékben.
