BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullámvasúton a NABI

2005. május 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az irányadó angolszász tőzsdék zárva tartottak, s ez rányomta a bélyegét a pesti tőzsde tegnapi kereskedésére. Iránymutatás híján a BUX múlt heti záróértéke közelében ingadozott, s a befektetők továbbra is csak találgathatják: vajon ennyire nem volt hatása az S&P-leminősítésnek és a francia „nem”-nek, vagy csak késik a reakció a külföldi szereplők távolléte miatt. A BUX 16 924 ponton zárt, vagyis 8 pontot süllyedt, a részvényforgalom 4,1 milliárd forint volt.
A legnagyobb forgalmú Mol a nap elején 15 705 forintig esett, majd 15900-ra kapaszkodott fel, innen aztán újra lefelé vette az irányt és a zárás 15 800 forinton találta. Jellemzően 800 forinton forgott a Magyar Telekom, vagyis közel egy százalékot gyengült péntekhez képest. A szelvényvágás után egy százalékkal, 2150 forintra gyengült a BorsodChem, viszonylag magas, félmilliárdos forgalom mellett. Továbbra is jól teljesítenek a gyógyszerpapírok, a Richter fél, az Egis másfél százalékkal drágult a nap során.
Százforintos eséssel kezdte a napot az OTP, de a kereskedés előrehaladtával egyre följebb jöttek a vevők, s a 6250-es nyitáshoz képest 110 forintos napon belüli emelkedést tudott felmutatni a bankpapír.
Érdekes napja volt a NABI-nak. A nap elején 300 forintos vevők örvendeztették meg a részvényeseket, akik ezt látva tömegesen próbálták kihasználni a kínálkozó alkalmat, zárásra 260 forintra nyomva le az árfolyamot. Szelvényvágás miatt 6 százalékot esett a Zwack, a privatizációról érkező hírek két százalékot emeltek az Antenna árfolyamán. Jó formában volt a Pannonplast is, 1550 forinton is vásárolták, s a forgalma nagyobb volt a szokásosnál.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet