Az emelkedő amerikai kamatszint és a világgazdasági növekedés lassulására vonatkozó aggodalmak miatt májusban az alapkezelők óvatosabbá váltak és növelték a kötvénybefektetéseiket – derül ki a Reuters pénteken közzétett felméréséből. A körkérdésből, amelyet az Egyesült Államok, Japán, Európa és Nagy-Britannia vezető befektetőinek tettek fel kiderült, hogy az alapkezelők összességében 57,9 százalékra csökkentették részvényarányukat az egy hónappal korábbi 60,7 százalékról. A kötvények aránya ugyanakkor 31,2-ről 34,9 százalékra nőtt, míg a készpénz részesedése 5,5-ről 5,1 százalékra süllyedt. Általános vélekedés szerint az elmúlt hónapban tovább csökkent a befektetők kockázatvállalási hajlandósága, s ezt támasztják alá más felmérések is. A State Street befektetői bizalmi indexe 1998 óta nem látott mélyponton van, míg a Merrill Lynch legutóbbi alapkezelői felmérése azt mutatta, hogy a gazdasági növekedésre vonatkozó várakozások 2001 óta nem voltak ilyen alacsonyak. A részvények mellőzése nem volt általános, az alapkezelők – kivéve az európaiakat – optimistábbak lettek az amerikai részvénypiaccal kapcsolatban.
